Przejdź do treści
1
Przejdź do stopki

st-glowna

Treść

 

 Rok szkolny 2014/2015

wrzesień 2014 r.
 
Biegowy weekend z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kosarzyskach
                   
           Piątego września w piękny słoneczny, wręcz upalny dzień rozpoczął się PZU Festiwal Biegowy  w Krynicy – Zdroju. W ramach tej imprezy odbył się Bieg Małopolski. Zawody te zorganizowano dla uczniów z terenu województwa małopolskiego. I w tym właśnie biegu uczestniczyło piętnastu reprezentantów klas V - VI ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Piwnicznej Zdroju – Kosarzyskach. Frekwencja wyniosła blisko 1000 biegaczy w  czterech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI szkoły podstawowej, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Każdy uczestnik otrzymał plecak z wyposażeniem: dwie koszulki, numer startowy oraz bloczek na zupę regeneracyjną, drożdżówkę, lody oraz wodę mineralną. Według regulaminu do finału zakwalifikowało się trzydziestu zwycięzców z każdej kategorii wiekowej wśród chłopców i dziewcząt. Dużym sukcesem naszej placówki było to, iż w ścisłym finale uczestniczyło troje uczniów naszej szkoły, zajmując bardzo wysokie miejsca. Wśród dziewcząt tuż za podium, czyli na czwartym miejscu znalazła się Kinga Stawiarska, a jej siostra Emilia zajęła szóstą pozycję. Wśród chłopców Dominik Kożuch uplasował się na dziesiątym miejscu. Organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje kulturalno - rozrywkowe dla dzieci. Uczestnicy mogli się zrelaksować między innymi przy grach planszowych, puzzlach czy grając w kapsle. Podczas tej wielkiej imprezy biegowej odbywały się występy sceniczne, w których nie zabrakło naszych śpiewających perełek. Szkołę Podstawową z Kosarzysk reprezentowała Natalia Gardoń. Zaśpiewała ona piosenki  z repertuaru współczesnego.  Bliźniaczki Emilia i Kinga Stawiarska wystąpiły w regionalnych strojach i zaprezentowały nasze ludowe piosenki.  Występy te wzbudziły niemałe zainteresowanie wśród kuracjuszy spacerujących po krynickim deptaku. Zachwytom nie było końca. Uczennice otrzymały osobiste gratulacje od dużej grupy publiczności.                                                                                                                                      
      Szóstego września ta sama piętnastoosobowa grupa dzieci kibicowała w Piwnicznej Zdroju ultramaratończykom w biegu na dystansie 100 km, który prowadził przez Miasto i Gminę Piwniczna – Zdrój, gdzie na polu namiotowym przy Popradzie była wyznaczona meta dla uczestników, biorących udział w wyścigu na dystansie 66 km. Należy dodać, iż odpowiedzialnym za ten punkt aprowizacyjny był nasz Pan Dyrektor Marian Dobosz. Uczniowie otrzymali w pakiecie kibica koszulki, kłapaczki i inne akcesoria, wspierające ich w donośnym, głośnym i owocnym dopingu. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska imprezę sportową o charakterze ogólnopolskim oraz poczuć na własnej skórze dosłownie i w przenośni wysiłek ultramaratończyków, którzy mijając ich, wdzięczni za szczery i serdeczny doping, niejednokrotnie dziękowali im, przybijając „młodzieżowe piątki”.
 

 

Monika Łączek - Bołoz
 
 
 
  
 
 
 

Rok szkolny 2013/2014

 Popularne ,,Marianki"

25.06.2014 r.
 

 

MARIANKI 2014

 

 

Uczniowie klasy piątej mieli wielki zaszczyt poprowadzić tę uroczystość. Każdy ze zgromadzonych zapewne zdawał sobie sprawę z wyjątkowości tego dnia. Dnia ważnego, oczekiwanego i ...jak się okazało - pełnego niespodzianek! Tak, bo kolejny w historii naszej szkoły odbył się Ceremoniał Wręczania Marianków!!!( imię pana Dyrektora). Nasza Szkolna Gala wyłoniła kilkunastu zdobywców Marianków 2014 w 11 kategoriach. Nominowani zostali wybrani...uwaga!- spośród uczniów klasy VI naszej szkoły! A wyboru dokonał specjalnie do tego powołany komitet organizacyjny, składający się z uczniów, którzy najwięcej mają do powiedzenia, czyli o klasę V!!! I tak oto wyniki: W kategorii o nazwie KOLEGA/KOLEŻANKA O ZŁOTYM SERCU zwyciężył  Wojciech Grucela. Doceniony za  jego wyrozumiałość, łagodność, cierpliwość. Kolejny Marianek w kategorii ORGANIZATOR ŻYCIA SZKOLNEGO za przyjazną  organizację życia szkoły, została Wiktoria Malik. Nagrodę w kategorii UCZEŃ URODZONY PO SZCZĘŚLIWĄ GWIAZDĄ otrzymała Ewelina Grucela za to, że miała ogromnie dużo szczęścia i otrzyma świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Laureatką w IV kategorii MIKROFON ROKU za to, że jest umuzykalniona i nigdy nie męczy uszu została...Zuzanna Kożuch. SUPERMEN Z NASZYCH SNÓW, za urok osobisty, a szczególnie za wielką wytrwałość w sporcie – otrzymał... Dawid Bołoz. Laureatem Marianka w kategorii PITAGORAS ROKU za tłumaczenie nam zasad matematyki, bez których w przyszłości się nie obejdziemy została  Ewa Śmigowska. Kolejną  nagrodzoną tym razem w kategorii... UCZENNICA POPRAWNEJ POLSZCZYZNY została  ulubienica wychowawczyni Julia Świeboda -  za  piękno naszego języka ojczystego, za pomoc w zwalczaniu błędów. NAJSYMPATYCZNIEJSZYM KOLEGĄ, za przyjaźnie i miłe spotkania wygrał Szymon Broniszewski. W kategorii TALENT WSZECHSTRONNY– za talenty, plastyczne i techniczne, matematyczne… nagrodzona została Natalia Ściurka. SPOŁECZNIK ROKU otrzymała Klaudia Malczak. Za to, że jest zawsze radosna, zawsze uśmiechnięta i zawsze gotowa do pracy. W kategorii ANIELSKA DUSZA nagrodę Szanownej kapituły otrzymała Magdalena Grucela.                                                                                               Po Wielkiej Gali wszyscy  obejrzeli prezentację multimedialną z pobytu, uroczystości, wycieczek… szóstoklasistów  z  wszystkich lat spędzonych w naszej szkole.

     

 

  

 

Dzień Matki

26.05.2014 r.

 

  

 

 

 

 

 

 

Konkurs Piosenki Angielskiej 

 

21 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Piwnicznej- Zdroju odbył się I Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej ,,Sing With Us’’. Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych z terenu gminy.Swoje możliwości wokalne uczniowie mogli zaprezentować występując solo bądź też w duetach. Zadaniem uczestników było wykonanie wybranej piosenki anglojęzycznej do nagranego podkładu. Uczniowie przedstawiali piosenki z gatunku szeroko pojętej muzyki rozrywkowej – wśród nich znalazły się zarówno hity sprzed lat jak i przeboje obecnych gwiazd sceny muzycznej. 

W jury konkursu zasiedli  Marcelina Kowalska (nauczyciel języka angielskiego w SP w Łomnicy Zdroju),  Sławomir Biel (nauczyciel muzyki w SP nr 1) oraz  Marian Dobosz (dyrektor SP nr 2). Przy ocenie występów uczestników komisja konkursowa brała pod uwagę m.in. muzykalność i poczucie rytmu, poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny.

A oto wyniki konkursu:

I miejsce: Jamrozowicz Zuzanna (SP Głębokie)

                 Fiedor Sabina (SP Łomnica Zdrój)

II miejsce: Kotarba Nina (SP Głębokie)

III miejsce: Gardoń Natalia (SP nr 2 w Piwnicznej Zdroju)

Ponadto wyróżnieni zostali: Porębska Justyna (SP nr 1w Piwnicznej Zdroju), Malik Wiktoria i Kożuch Zuzanna (SP nr 2 w Piwnicznej Zdroju), Jarzębak Zuzanna i Wojtowicz Justyna (SP Wierchomla Wielka)

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Drobnymi upominkami obdarowani zostali również wszyscy pozostali uczestnicy rywalizacji.

Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu jest Aleksandra Dzięgiel, nauczyciel języka angielskiego w SP nr 2 w Piwnicznej- Zdroju.

 

    

 

 


 

Gminny Konkurs Plastyczny

X Jubileuszowy Gminny Konkurs Plastyczny

12 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Piwnicznej Zdroju - Kosarzyskach odbył się X Jubileuszowy Gminny Konkurs Plastyczny. W tym roku jego temat brzmiał: „Piwniczna – moja mała Ojczyzna”. Cele konkursowych zmagań były następujące: rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, odkrycie przez uczestników własnych uzdolnień, prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej dzieci, przybliżenie i podkreślenie piękna zakątków Piwnicznej Zdroju. Młodzi artyści w ujęciu mistrzowskim przedstawili w plastycznej formie wyróżniki naszego regionu, ukazali piękno i niepowtarzalność malowniczych zakątków, bogactwo przyrody oraz urok zabytkowych budowli naszego miasta i gminy. Prace zostały ocenione przez Jury w składzie: Barbara Paluchowa, Halina Wnęk oraz Danuta Kulig.
Wśród Laureatów Konkursu znaleźli się:
KLASY I – III
I. Karolina Szwala – Szkoła Podstawowa w Głębokiem
II. Karolina Wojnarska – Szkoła Podstawowa w Kokuszce
III. Emilia Skawińska – Szkoła Podstawowa w Kokuszce
Wyróżnienie: Jakub Żywczak – Szkoła Podstawowa w Łomnicy Zdroju
KLASA IV - VI
I. Beata Zielińska – Szkoła Podstawowa w Wierchomli Wielkiej
II. Julia Kulig – Szkoła Podstawowa w Głębokiem
III. Anna Malczak – Szkoła Podstawowa w Nr 2 w Piwnicznej Zdroju – Kosarzyskach
Dla dzieci najważniejszą sprawą jest docenienie ich trudu. W związku z tym organizatorzy postanowili uhonorować wszystkich uczestników konkursu imiennymi dyplomami oraz kalendarzami. Zwycięzcy otrzymali dodatkowe nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Do zobaczenia za rok!
Monika Łączek - Bołoz

  

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 Papież Jan Paweł II ŚWIĘTYM

24.04.2014 r.

 

KOPCIUSZEK, JAKIEGO JESZCZE NIE BYŁO..... 

 
Dawno, dawno temu.... za siedmioma górami, za siedmioma lasami..... Hmmm.... Nie.... Nie tak dawno..... Dokładnie 9 kwietnia dzieci z klas młodszych oraz Przedszkolaki wybrały się do całkiem nieodległego Domu Kultury w Piwnicznej, gdzie w ogromnej radości i euforii obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek”...Do tego taki unowocześniony.... Teatr żywych aktorów, to niecodzienność na naszym terenie. Owszem – bajki, kino, teatrzyki kukiełkowe.... Ale tacy prawdziwi, z krwi i kości aktorzy- to nowość na naszym terenie. Ale pewno na tym nie koniec, gdyż niedawno powstała grupa teatralna w Piwnicznej działa aktywnie. Chlubą dla naszej szkoły – szkoły w Kosarzyskach jest fakt, że wśród stosunkowo niewielkiej liczby osób grających w teatrze piwniczańskim znaleźli się dwaj absolwenci naszej szkoły. Są nimi: Marcin Grucela oraz Kamil Piwowar. To duma dla Dyrekcji i nauczycieli, że mieliśmy i wciąż mamy takich uczniów- wśród nich- prawdziwych aktorów. A o odbiorze same za siebie mówią poniższe zdjęcia....
                                                                                                                Małgorzata Rams
 

  

 Pierwszy Dzień Wiosny

21.03.2014 r.

                    PIERWSZY DZIEŃ
WIOSNY W NASZEJ SZKOLE
 
 
W naszej szkole uroczyście obchodzono Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie pokazali, że to szczególne święto można spędzić inaczej niż pójść na wagary. W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami. Program obchodów Dnia Wiosny został przygotowany przez panią mgr Monikę Łączek-Bołoz oraz mgr Aleksandrę Dzięgiel.  Dzieci ze szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego miały za zadanie przygotowanie najpiękniejszego męskiego kapelusza wiosennego oraz zaprezentowanie wybranego zwiastuna wiosny w formie plakatu i krótkiej prezentacji. Natomiast przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w pokazie mody – „Najpiękniejsza  Pani Wiosna” –był to konkurs na najciekawszy strój ekologiczny wykonany z surowców wtórnych. Dziewczynki w przepięknych strojach prezentowały się jak prawdziwe modelki na wybiegu. Pierwsze miejsce zdobyła Zuzanna Cużytek z klasy IV, II miejsce przypadło Oliwii Piechurskiej z klasy I, natomiast III miejsce zdobyła Agatka Cużytek z klasy „0”.Dodatkowo wszystkie klasy zmagały się z układaniem puzzli oraz rozwiązywaniem rebusów o tematyce wiosennej. Kolejną konkurencją był konkurs wiedzy sprawdzający wiedzę, spryt i pomysłowość. Po wszelkich zmaganiach jury ogłosiło wyniki a Pan Dyrektor mgr Marian Dobosz wręczył dla zwycięzców nagrody wraz z dyplomami. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli we wszystkich atrakcjach przewidzianych w dniu święta wiosny. Uważamy, że takie uroczystości, angażujące zarówno uczniów, jak i nauczycieli, są doskonałą formą integracji społeczności szkolnej.
                                                                                                                                       mgr Aleksandra Dzięgiel

  

 

                                                                                                                                                                      

„Nie pal przy mnie, proszę” oraz „Znajdź właściwe rozwiązanie”.
 
                                W roku szkolnym 2013/2014 w naszej szkole realizowana jest IV edycja szkolnych programów antytytoniowych „Nie pal przy mnie, proszę” oraz „Znajdź właściwe rozwiązanie”.                                                                                                                                     Szkoła Podstawowa w Kosarzyskach już po raz drugi bierze udział w realizacji tego programu. Za udział w III edycji programu profilaktyki palenia tytoniu oraz edukacji antynikotynowej otrzymaliśmy certyfikaty od Państwowej Inspekcji Sanitarnej.                                                                                                                               Program profilaktyki palenia tytoniu adresowany jest do uczniów klas I –III oraz IV-VI szkół podstawowych.
Głównym celem jest zapobieganie palenia tytoniu wśród uczniów.
Cele szczegółowe to :
I. Integracja grupy.
II. Przedstawienie funkcjonowania ludzkiego organizmu, jego potrzeb oraz konieczności właściwego odżywiania i czystego powietrza.
III. Zdobywanie wiedzy na temat zachowań asertywnych, rozpoznawania swoich zachowań, nacisku grupowego i sposobów odmowy.
IV. Uświadomienie mechanizmów konfliktu, uczenie umiejętności radzenia sobie z problemami.
V. Uczenie umocnienia poczucia własnej wartości, kształtowania umiejętności w kontaktach z ludźmi.
Dziecko w szkole przechodzi kolejne etapy życia, w których zachodzi wiele zmian. Poznaje normy obowiązujące w grupie, spotyka się ze starszymi kolegami i obserwuje ich zachowania, które nie są właściwe, np. palenie papierosów.
Według danych statystycznych około 4 mln dzieci rocznie w Polsce narażonych jest na mimowolne wdychanie dymu tytoniowego, czyli bierne palenie. Dlatego bardzo ważna jest edukacja antytytoniowa dzieci należących do tych grup wiekowych.
Głównym celem jest wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach gdy inne osoby palą przy nich papierosy.                                                               W ramach realizacji programu odbędzie się: konkurs plastyczny, konkurs na zaprojektowanie znaczku informującego zakaz palenia ,  konkurs na rymowankę o szkodliwości palenia.

Monika Łączek - Bołoz

  
 

 

Zaczynamy ferie zimowe  

1 - 17 lutego 2014 r.

styczeń 2014 r.

www.bezpiecznienastoku.pl 

Dbanie o bezpieczny wypoczynek to stworzenie takich mechanizmów, które pozwolą na bezpieczne spędzanie wakacji i ferii. Wypoczynek dzieci i młodzieży organizowany jest w czasie wolnym od zajęć szklonych, np. w wakacje lub ferie zimowe w formie obozów lub kolonii. Powinien być świadomym działaniem zmierzającym do poprawy zdrowia, kondycji fizycznej i pomaga rozwijać różnego rodzaju zainteresowania i pasje, zgodnie z potrzebami dzieci i młodzieży. Wypoczynek uzupełnia pracę szkoły, pomaga zdobywać doświadczenia. Aby młodzież mogła korzystać w pełni z uroków wypoczynku niezbędne jest zapewnienie im bezpieczeństwa.

 

 

 

Góra grosza w naszej szkole           

 

styczeń 2014 r 

W naszej szkole po raz pierwszy odbyła i zakończyła się akcja „Góra Grosza” organizowana przez Fundację „Nasz Dom”.  W tym roku została ona zorganizowana i podsumowana przy współpracy Samorządu Uczniowskiego klas IV-VI. Wszystkie klasy systematycznie i bardzo gorliwie znosiły do szkoły kolejne „ porcje”  drobnych monet,  bardzo szybko zapełniając w ten sposób kolejne pojemniki, słoiki itp. „Góra Grosza” rosła w błyskawicznym tempie. Cel był zaiste szczytny. Nasze dzieci  miały poczucie, że robią coś dobrego i szlachetnego,  ponieważ cała kwota zostanie przekazana za pośrednictwem Towarzystwa  „Nasz Dom”na potrzeby domów dziecka w całej Polsce.  6 grudnia, w dniu św.Mikołaja ostatnie grosze trafiły do puszek i zostały złożone u pani Aleksandry Dzięgiel. Kilka dni później wszystkie monety zostały policzone. Łączna kwota była imponująca- zebraliśmy 397,26 zł. Oto zestawienie:
 
Miejsce
Klasa
Zebrana kwota
I
III
96,20 zł
II
IV
76,64 zł
III
V
55,46 zł
IV
Punkt przedszkolny
45,43 zł
V
VI
33,79 zł
VI
II
30,11 zł
VII
I
30,00 zł
VII
Zerówka
30, 00 zł
Wszystkim osobom  zaangażowanym w powodzenie akcji oraz darczyńcom składamy serdeczne  podziękowania. Sprawdza się, więc powiedzenie: „grosik do  grosika i zbierze się miarka.” Przy czym co najważniejsze, mamy poczucie, że  pomagamy.
                                           Opiekun Samorządu Uczniowskiego-   Aleksandra Dzięgiel

 

                                                                                            
 
 

Dzień Babci i Dziadka

styczeń 2014 r.      

„Złoty, zimowy pył rozsypany” 

 

Mroźny dzień styczniowy, pada ciepły śnieg, zloty pył sypie się z nieba, a przy tym tajemnicze słowa: „hokus- pokus, hokus- pokus”....Mnóstwo bałwanków ulepionych małymi raczkami Ani i Wojtusia. Wiewiórki i zajączki niosące zgromadzone zapasy właśnie dla śniegowych bohaterów. Kominiarczyk żegnający Stary, a witający Nowy Roczek, niosący w darze mnóstwo prezentów na kolejne miesiące roku. Czy to możliwe? Oczywiście, że tak. Wszystkie te zdarzenia miały miejsce w Kosarzyskach, dokładnie 21 stycznia. To w Dzień Babci i Dziadka wszystkie maluchy, począwszy od Przedszkolaków, a skończywszy na Trzecioklasistach, wystawiły w szkole podstawowej sztukę teatralną: „ Zloty pył zimowy dla Babci i Dziadka”. Wszystko po to, by zmęczone na co dzień pracą ręce naszych Gości mogły odpocząć. Aby ich serca napełniły się optymizmem , radością i dumą z wnuków- dzieci Ich dzieci. W tym dniu, to dla Nich wyrosły wyjątkowe, lizakowe kwiaty i powstały serca wykonane przez maluchy. Moc życzeń, złożonych także przez dyrektora- Mariana Dobosza, mnóstwo piosenek, a nawet tańce oraz wspólnie zaśpiewane : „sto lat” wzbudziło wzruszenie na niejednej twarzy drogich Seniorów. Dzięki takim spotkaniom  młode pokolenie ma możliwość pełnej integracji ze starszymi osobami i doświadczenia lekcji wychowawczej, której nie da się zastąpić żadnymi, nawet najbardziej starannie wypowiedzianymi słowami. Tak więc, niech złoty pył szczęścia, dobrych uczynków, radości, miłości oraz pokoju, rozsypie się na jak najwięcej ludzkich wnętrz i niechaj ten Nowy Rok, chociaż wkraczający nieśmiało i ostrożnie  przyniesie same szczęśliwe chwile....
 
                                                                                                                                                          Małgorzata Rams
 

 

  
  
  
 

   

Jasełka szkolne 

grudzień 2013 r. 

Połączyć przeszłość z teraźniejszością? 
 
„Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan niebiosów obnażony! Ogień krzepnie, blask ciemnieje, ma granice Nieskończony (...) A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami”. Również między NAMI- społecznością szkoły w Kosarzyskach. Tym razem połączono to co dawne, minione; z tym, co świeże, obecne, teraźniejsze. Jezus się rodzi/ł w rodzinie ubogiej, ale jednak pełnej miłości. Pasterze w kubrakach witali/ witają Maleńkiego, ale z kieszeni wyjmują telefony komórkowe. Trzej Królowie niosą dary, tak jak my obecnie, chcąc dzielić się nimi. Herod ma i adwokata i oskarżyciela. Kogo wybierze? Czy jakaś zmiana z przeszłości w teraźniejszości? Żeby się tego dowiedzieć, obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu dzieci naszej szkoły. Usiedliśmy przy wspólnym, ogromnym stole wigilijnym, utworzonym z poszczególnych klas, a połączyła nas Kolęda, pastorałki, wspólne życzenia, łamanie się opłatkiem i wieczerza....
                                                                                                                     Małgorzata Rams     
 
         
           
                                                                                                           

      

 

GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

  PROTOKÓŁ Z PRZEPROWADZONEGO

GMINNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK
W DNIU 18 GRUDNIA 2013.
KOMISJA W SKŁADZIE
Małgorzata Kotarba
Tymoteusz Florian
Janina Janur
Komisja oceniła 64 uczestników w 4 kategoriach wiekowych:
1. Oddział „0”
 
I m. – Łukasz Wyszowski / Łomnica Zdrój
II m. – Jakub Maślanka / Przedszkole nr 1 w Piwnicznej-Zdroju
III m. – Jakub Kulig / Przedszkole nr 2 w Piwnicznej-Zdroju
III m. – Martyna Sabadasz – Żywczak / Łomnica Zdrój
Wyróżnienie: Katarzyna Porębska / Przedszkole nr 2 w Piwnicznej-Zdroju
Maja Toczek / Przedszkole nr 1 w Piwnicznej-Zdroju
2. Szkoła Podstawowa 1-3
 
I m. – Julia Kulig / Szkoła Podstawowa w Piwnicznej-Zdroju
II m. – Aleksandra Lisowska / Szkoła Podstawowa nr 2 w Piwnicznej-Zdroju
III m. – Oliwia Tokarczyk / Szkoła Podstawowa w Głębokiem
Wyróżnienie: Zuzanna Jamrozowicz / Szkoła Podstawowa w Głębokiem
Joanna Gardoń / Szkoła Podstawowa nr 2 w Piwnicznej-zdroju
3. Szkoła Podstawowa 4-6
 
I m. – Natalia Zawalska / Szkoła Podstawowa w Głębokiem
II m. – Weronika Cięciwa / Szkoła Podstawowa w Głębokiem
III m. – Nina Kotarba / / Szkoła Podstawowa w Głębokiem
Wyróżnienie: Piotr Fiedor / Szkoła Podstawowa w Łomnicy Zdroju
4. Gimnazjum
 
I m. – Kinga Tokarczyk / Gimnazjum w Piwnicznej-Zdroju
II m. – Marzena Żywczak / Gimnazjum w Łomnicy Zdroju
III m. – Patrycja Kotarba / Gimnazjum w Piwnicznej-Zdroju
Wyróżnienie: Kinga Bogaczyk / Gimnazjum w Łomnicy Zdroju
Małgorzata Fiedor / Gimnazjum w Łomnicy Zdroju
Komisja przyznała nagrody rzeczowe dla wszystkich wyróżnionych, pozostałym uczestnikom wręczyła dyplomy. 
Na tym protokół zakończono i podpisano.

www.piwniczna.pl/pl/3473/125826/GMINY_KONKURS_KOLED_I_PASTORALEK.html 

 WYSTAWA PRAC W MCDN W NOWYM SĄCZU

 grudzień 2013 r.
 W grudniu 2013 roku w MCDNie w Nowym Sączu pojawiły się dwie wystawy prac uczniów ze szkoły z Kosarzysk.  Klasa II przygotowała wystawę prac fotograficznych,  zatytułowaną: „Zdjęcia – Zagadki – działa impresjonistyczne”.  Klasy IV- VI, zainspirowane zbliżającymi się świętami, wykonały prace plastyczno- techniczne „Świąteczny czas”. Wszystkie dzieci, z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w rolę  twórców. Wystawę można było zobaczyć w Małopolskim Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Nowym Sączu. Była to wspaniała zabawa i nowe doświadczenie dla  Uczniów, a tym samym duma dla szkoły.
Małgorzata Rams
 
                                                                                                                                                         

                                          

 

 

Młode artystki z Szkoły Podstawowej w Kosarzyskach 

grudzień 2013 r

Sukcesem dla uczęszczających na co dzień do szkoły podstawowej w Kosarzyskach Kingi i Emilii Stawiarskich zakończył się Przegląd Twórczości Muzycznej Jana Joachima Czecha, który odbył się w starosądeckim Sokole. Młodzi artyści prezentowali w kilku kategoriach m.in. wokaliści, instrumentaliści, duety. Jury w składzie Ludwik Czech i Jarosław Kuśnierz zdecydowali o przyznaniu drugiego miejsca w kategorii duety uczennicom szkoły w Kosarzyskach. Konkurs odbywał się pod patronatem starosty nowosądeckiego Jana Golonki.

 www.piwniczna.info/index.php/aktualnoci/1277-mode-artystki-z-szkoy-podstawowej-w-kosarzyskach 

 

 Andrzejki 2013

Dalej, dalej, siostry wiedźmy,
Czarodziejski krąg zawiedźmy
Ot tak, ot tak, ot tak;
Trzykroć tak i trzykroć wspak,
Trzykroć jeszcze do dziewięciu:
Pst! — już po zaklęciu.
 Wiliam Shakespeare Makbet
 
 
                                                Tradycja wróżb andrzejkowych prawdopodobnie pochodzi jeszcze z czasów pogańskich, choć pierwsza o nich wzmianka w Polsce pojawiła się w 1557 roku. Wróżby odbywały się w wigilię świętego Andrzeja. Pierwotnie obchodzono ją z wielką powagą, a uczestnikami były tylko panny, które miały z wróżb poznać kandydata na męża. Obecnie andrzejki są okazją do wspólnych zabaw.                                                                                               Pod koniec listopada tradycyjna andrzejkowa zabawa odbyła się w Szkole Podstawowej  w Kosarzyskach. Głównym organizatorem tej imprezy był samorząd uczniowski wra z opiekunem, a także wychowawcy klas. Uczniowie brali udział w przygotowaniu wystroju sal, które były bardzo magiczne   i nastrojowe. Nowoczesne tańce były przeplatane wróżbami i konkursami z nagrodami. Przy wróżbach czuwali wyznaczeni uczniowie.  Cieszyły się one ogromną popularnością wśród dzieci. Można było wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony, powróżyć z kubeczków, były wróżby numerologiczne, horoskop opisowy, losowanie zawodów.   Z naszej magicznej sali wróżb nikt nie wychodził ze smutną miną, wszyscy byli bardzo radośni i  świetnie się bawili. Dzieciom nie brakowało sił podczas tańców i zabaw andrzejkowych. Zabawa była przednia, a uczniowie już nie mogą się doczekać balu za rok.
 
 
 

 Mój wymarzony most  

listopad 2013 r.

WYNIKI KONKURSU „MÓJ WYMARZONY MOST”

 

14 listopada 2013 r. komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu „Mój wymarzony most”. Wpłynęło bardzo dużo prac wykonanych w przeróżnych technikach.

Laureaci konkursu w kategorii Przedszkole:

Im. – Krystian Fąfara przedszkole nr 4 w Młodowie

IIm. – Paulina Kiełbasa przedszkole nr 4 w Młodowie

IIIm – Zuzanna Szwala oraz Gabriela i Patrycja Cięciwa przedszkole nr 4 w Młodowie

Laureaci w kategorii Szkoła Podstawowa 1-3:

Im. – Wiktoria Kulig kl III Szkoła Podstawowa nr 2 w Piwnicznej-Zdroju

IIm. – Gabriela Klaudia Kulig kl. II Szkoła Podstawowa w Głębokiem

IIIm. – Zuzanna Jamrozowicz kl. III Szkoła Podstawowa w Głębokiem

WYRÓŻNIENIE: Oliwia Mach kl. II Szkoła Podstawowa w Łomnicy Zdroju

Laureaci konkursu w kategorii Szkoła Podstawowa 4-6:

Im. – Piotr Lisowski kl. V Szkoła Podstawowa nr 1 w Piwnicznej-Zdroju

         Marcin Wójtowicz kl. VI Szkoła Podstawowa w Piwnicznej-Zdroju

IIm. – Zuzanna Cużytek kl. IV Szkoła Podstawowa w Kosarzyskach

IIIm. – Nina Kotarba kl. IV Szkoła Podstawowa w Głębokiem

WYRÓŻNIENIA:

Natalia Ściurka kl. VI  Szkoła Podstawowa w Kosarzyskach

Katarzyna Grucela Szkoła Podstawowa w Łomnicy Zdroju

Julia Kulig kl. VI Szkoła Podstawowa w Głębokiem

Klaudia Barnowska kl. VI Szkoła Podstawowa w Wierchomli Wielkiej

Konrad Pawlik kl. V Szkoła Podstawowa w Wierchomli Wielkiej                  

Laureaci konkursu w kategorii „Gimnazjum”:

Ex aequo Im. – Emilia Majocha kl. I i Adrianna Majocha kl. III z Gimnazjum w Piwnicznej-zdroju

 www.piwniczna.pl/pl/3473/125825/WYNIKI_KONKURSU_„MOJ_WYMARZONY_MOST”.html 

 

WIDEO RELACJA Z KONFERENCJI - Nasze strony
listopad 2013 r.

 
W dniu 6 listopada 2013 roku w SkiHotelu odbyła się konferencja dotycząca budowy produktu markowego – trasy biegowe na obszarze Czerwonej Młaki i Niedźwiedziego. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013.
 

 www.piwniczna.pl/pl/3473/123162/WIDEO_RELACJA_Z_KONFERENCJI.html

 

Dary Jesieni a kreatywność uczniów
październik 2013 r.
 
                             Na początku października, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w progi Szkoły Podstawowej w Kosarzyskach z koszami pełnymi owoców i warzyw zawitała Pani Jesień. Gośćmi honorowymi spotkania stały się ziemniaki, marchewki, dynie, kasztany…. A wszystko za sprawą organizatorów konkursu  - nauczyciela plastyki i wychowawców w punkcie przedszkolnym. Konkurs był skierowany do wszystkich przedszkolaków i uczniów klas IV-VI                i ich rodziców. Stał  się on pretekstem do wspólnych zabaw rodzinnych. Konkurs dla najmłodszych pt. ”Zwierzaki – cudaki” polegał na wykonaniu prac plastycznych - fantastycznych zwierząt, o niespotykanych kształtach z warzyw               i owoców. Można więc było: wycinać, przycinać, kroić, wykrawać, mocować za pomocą wykałaczek lub zapałek warzywa i owoce. Liczyły się: pomysłowość, staranność wykonania, estetyka pracy i niezapomniane wrażenie artystyczne. Zaś do starszych  kolegów i koleżanek konkurs  „Dary Jesieni”W ostatnim dniu konkursu komisja pod przewodnictwem pana dyrektora, oceniała “dzieła sztuki naturalnej”. Jury były pod ogromnym wrażeniem wykonanych zwierzaków i po burzliwej naradzie wydały werdykt. Za wzięcie udziału w konkursie wszyscy otrzymali nagrody. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłowości.
 

 

 

 TUWIM - CZARODZIEJ SŁÓW

 październik 2013 r.
 
Nasza biblioteka szkolna co roku w październiku organizuje dla uczniów konkurs, który jest ściśle związany z Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Przedsięwzięcie to stanowi jedną z form  promowania biblioteki   i czytelnictwa wśród dzieci. Z okazji tego święta uczniowie z koła czytelniczego pod kierunkiem pani bibliotekarki Marii Piekarczyl zabrali społeczność Szkoły Podstawowej w Kosarzyskach w zaczarowany świat wierszy Juliana Tuwima, gdyż właśnie w 2013 roku przypada sześćdziesiąta rocznica śmierci i stulecie poetyckiego debiutu Juliana Tuwima. Obie rocznice stanowią okazję do oddania hołdu temu znakomitemu poecie, który pisał zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Inscenizacja będąca montażem słowno-muzycznym dzieł naszego wybitnego skamandryty przybliżyła dzieciom poezję pierwszej połowy XX wieku. Poprzez przygotowanie do konkursu, którego finał odbył się na forum szkoły, uczniowie mieli możliwość gruntownego zapoznania się z życiem i twórczością współzałożyciela kabaretu  „Pod Picadorem”. Z pewnością był to ciekawy i nowatorski sposób na przybliżenie postaci Tuwima, którego poezja należy do kanonu literatury dla dzieci. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy ogromnej wiedzy.
Monika Łączek - Bołoz
 
  
 
 

 Niecodzienna Katecheza 

październik 2013 r.

 Niecodzienna katecheza
17.10.2013 r. w Szkole Podstawowej w Kosarzyskach odbyła się otwarta
katecheza dla wszystkich nauczycieli religii z dekanatu piwniczańskiego.
Wzięli w niej udział księża proboszczowie, katecheci, siostry katechetki,
katechetka świecka i dyrektor szkoły. Rozpoczął ks. proboszcz z Wierchomli
Wielkiej Stanisław Ciurka omawiając rolę filmu w dydaktyce i na lekcjach
religii, a prowadził miejscowy proboszcz ks. Rafał Poręba. Temat
spotkania: „Wezwani do czynów miłosierdzia”. Katecheza ta została bardzo
dobrze oceniona przez wizytatora diecezjalnego prałata ks. dr. Bolesława
Klausa oraz nauczycieli katechetów i dyrektora szkoły.
 
 
Marian Dobosz
 

  

   

  

  

 

wrzesień 2013 r.

 
W niedziele 22.09.2013 r. na trasie rekreacyjnej zlokalizowanej na obszarze Czerwonej Młaki i Niedźwiedzego zorganizowano Bieg Górski z cyklu Bieg Popradzki. Dla uczestników zawodów przygotowano trasę biegową, której jedna pętla liczy 4 km. Bieg główny zgromadził na linii startu 31 kobiet, które miały do pokonania jedną pętle i 112 mężczyzn, którzy musieli dodatkowo pokonać drugą pętle trasy. Młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych rywalizowała na dystansie 1,2 km w liczbie 33 uczestników. Dla wszystkich biegaczy organizatorzy przygotowali pakiety startowe, w których znajdowały się słodkości, woda mineralna oraz koszulka techniczna. Po zakończonej rywalizacji na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal oraz kupon na ciepły posiłek. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w SkiHotelu. Wśród wszystkich zgromadzonych rozlosowano liczne nagrody niespodzianki ufundowane przez sponsorów.
Startowały uczennice naszej szkoły Zuzannna Cużytek kl.V  i Ewa Śmigowska kl.VI

 www.piwniczna.info/index.php/aktualnoci/1220-piwniczna-biega-bieg-gorski-na-obidzy

www.facebook.com/photo.php 

 

 

PAMIĘĆ O KURIERACH GRANIC
wrzesień 2013 r.
 
W dniu 19 września 2013 r. odbył się „Rajd Szlakami kurierów przez zielone granice”, podczas, którego pod Pomnikiem Kurierów na Suchej Dolinie uczczono pamięć poległych kurierów.
„Kurierom, co szlak przez zielone granice organizowali i wielokrotnie przebywali obywatelom polskim, słowackim, węgierski, którzy na tym szlaku udzielali pomocy tysiącom bezimiennych, którzy przebyli ścieżki Kurierskiego Szlaku”
 

www.piwniczna.pl/pl/3473/120361/PAMIEC_O_KURIERACH_GRANIC.html

 

 


 

 


czerwiec 2013 r.

Raport z ewaluacji w roku szkolnym 2012/13 - ewaluacja problemowa 

Ewaluacja w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Kosarzyskach od 20 czerwca do 3 lipca 2013 r.Zakres ewaluacji :ewaluacja problemowa w obszarach procesy zachodszące w przedszkolu,funkcjonowanie przedszkola w środowisku lokalnym.

kuratorium.krakow.pl/user/2013/7/d2013073041.pdf 

 

 

 

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piwnicznej Zdroju

Festyn rodzinny na terenie szkoły podstawowej. 1 czerwca 2013 (sobota)

 Moc atrakcji na festynie w Kosarzyskach

 
Jedną z bardzo atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu, która mamy nadzieję, wejdzie już na stałe w życie naszej szkoły jest festyn rodzinny czyli impreza, w której może brać udział od kilkudziesięciu do kilkuset osób. Może kilkuset nas nie było, ale  miejmy wierzymy, że za każdym razem będzie przybywało uczestników, jak tylko przeczytają i zobaczą zdjęcia;)... zdając sobie sprawę z tego, ile stracili;) Atrakcyjność festynu w Kosarzyskach wynika przede wszystkim z ilości dobrych inicjatorów, którzy od początku do końca stoją na posterunku pracy i nie straszna im ulewa ani spiekota, chociaż tej drugiej ostatnio trochę nam brakowało ;).  Uczestnictwo w festynie dało społeczeństwu Kosarzysk i nie tylko, możliwość wspólnego przeżywania radości z samego udziału w imprezie. Podczas naszego festynu zacierają się różnice związane z wiekiem uczestników, ich poziomem umiejętności i sprawności fizycznej, bo do konkurencji stają tu całe Rodziny i walczą o trofeum, którym jest przede wszystkim duma, a i oczywiście jakaś nagroda zawsze się znajdzie. Z resztą każdy biorący  udział zwycięża. Tu nie ma lepszych i gorszych, przegranych i zwycięzców. Festyn w Kosarzyskach łączy w sobie wszystkie formy zabawy: począwszy od zjeżdżalni pneumatycznej dla dzieci, poprzez gry, konkursy, loterie fantowe, aż po tańce wyginańce dla młodych i starych bywalców imprez. Podczas uciech tanecznych przewodził nam jak co roku zespół „Kamerton” z Milika, a przy nich zabawa w każdym słowa tego znaczeniu to raj na ziemi. Także „Błankowiany” z werwą przygrywali i przyśpiewywali, zachęcając nie tylko do przytupów, ale też do szaleństwa na „parkiecie”. Nie zabrakło  i pysznego jadła pod  gołym niebem, którego smak rozpraszał deszczowe chmury. Z resztą nikt nie zwracał uwagi na padający chwilami deszcz, bo dzięki kucharzom i kucharkom „niebo każdy miał w gębie”. Główną atrakcją tym razem okazały się występy dorosłych. Tak, tak- to rodzice dzieci postanowili wyjść na scenę i przedstawić wiersz Juliana Tuwima „ Rzepka”. Stroje  znakomite, obsada doborowa, humor słowny i sytuacyjny stworzony na medal. Więc jak zawsze dumą rodziców były dzieci, tak i dumą dzieci okazali się rodzice. Brawo. Jeden do jednego;)...  A Komu dziękować? Myślę, że wszystkim bez których ta impreza by się nie udała. Z pewnością gospodarzowi- czyli dyrektorowi szkoły- Marianowi Doboszowi; Rodzicom, którzy nie szczędząc sił, własnego czasu i  nieprzespanej nocy czynili naprawdę wszystko, żeby się udało; dzieciom, które opromieniały nam ten szczególny dzień festynu, przypadający na „Dzień Dziecka”; sponsorom- „Piwniczance” i nie tylko; nauczycielom, za to  w czym pomagali, a czego wymienianie mogłoby być odebrane za przechwalanie (skoro nauczycielka o tym pisze;)... I oczywiście uczestnikom, bez których nawet największe przygotowania byłyby niepotrzebne, gdyby nie ich udział;). I nie przedłużając czasu czytelnika- rzec na koniec wypada- nie zwlekaj, tylko jak dojdzie Cię wieść, że festyn w szkole w Kosarzyskach, to pędź ile sił w nogach i bądź z nami, a potem  opowiadaj;)...
                                                                                             Małgorzata Rams
 
 
 
 
       
 
 
 
 

Sprawdzian w klasie VI Kwiecień 2013 r.
 
Dnia 4 kwietnia 2013  r. uczniowie  szóstej klasy naszej szkoły przystąpili do corocznego sprawdzianu.
Podstawą prawną przeprowadzenia sprawdzianu jest Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 30 kwietnia 2007 roku w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych(Dz.U. nr 83,poz.562,z późn.zm.).
Celem sprawdzianu było zbadanie , w jakim stopniu uczniowie kończący szósta klasę szkoły podstawowej opanowali umiejętności opisane w standardach wymagań egzaminacyjnych. Podczas sprawdzianu badano umiejętności:
1.     Czytanie,
2.     Pisanie,
3.     Rozumowanie,
4.     Korzystanie z informacji,
5.     Wykorzystanie wiedzy w praktyce
Otrzymaliśmy pod koniec maja wyniki z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie i mamy satysfakcję i radość z tego ,że wyniki są bardzo wysokie dla całej klasy gdyż średnia ze sprawdzianu jest wyższa niż w gminie i powiecie ,a jest ona na poziomie województwa. Duża   tym zasługa uczniów, nauczycieli i rodziców ,którzy wspierali nasz proces dydaktyczny. Serdecznie gratulujemy wszystkim.
Poniżej przedstawiamy tabele wraz z opisem.

 

 
  
 
   
 
 
 
 
 
 


Rodzice – Dzieciom
 
Takiego widowiska z okazji Dnia Dziecka, jak to w szkole Podstawowej Nr 2 w Piwnicznej Zdroju – Kosarzyskach jeszcze nie było. Rodzice najmłodszych dzieci z punktu przedszkolnego i mamusia dzieci sześcioletnich bliźniaków z klasy,,0” przygotowali piękny prezent. Zaprezentowali przedszkolakom i całej  społeczności szkolnej inscenizację wiersza ,,Rzepka” Juliana Tuwima. Aktorzy stanęli na wysokości zadania i sumienne  przygotowali się do występu. Kostiumy zostały przygotowane z największą pieczołowitością i w szczegółach dopracowane, aby nikt nie miał wątpliwości kto ,kogo gra. Na uwagę zasługuje ciekawe i przesympatyczne wykonanie, które bardzo spodobało się wszystkim uczestnikom święta. Przedszkolaki bawiły się świetnie, oglądając swoje mamusie w nietypowej roli. Z zapartym  tchem przyglądały się przedstawieniu. Co chwilę słychać było ,,To moja mama” albo ,,To mamusia Sandry” .Finał zaskoczył wszystkich. Zachwycone dzieci nagrodziły dorosłych gromkimi brawami. To była najlepsza recenzja i powód do radości. Inscenizacja wypadła znakomicie. Podziwu dla dokonań nie krył dyrektor szkoły mgr Marian Dobosz. Ogromne wrażenie wywarły na nim scenografia i gra aktorska. Zachęcał by rodzice jeszcze raz zdecydowali się wystąpić w tym składzie przed szerszą publicznością. Wszystkim mamom serdecznie dziękuję za poświęcony próbom czas, przygotowanie pięknych strojów i wspaniałą wspólną zabawę.

 Miranda Górka

 

 

 

 

 

 

 

60281